Plac Zamkowy 1/13 czynne od poniedziałku do niedzieli 11:00 - 19:00

Leszek "Lesstro" Piotrowski

ur. 19 grudnia 1984 w Gdyni

Leszek Piotrowski maluje w stylu realizmu klasycznego. W roku 2009 ukończył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie, uzyskując dyplom na kierunku Malarstwo, w pracowni Profesora Franciszka Starowieyskiego.  Najlepiej czuje się w tworzeniu dużych i bardzo dużych obrazów.  Dominujące tematy jego dzieł to sceny historyczne, rodzajowe, tematy orientalne, akty kobiece, portrety, konie.

Pomimo bardzo młodego wieku artysta osiągnął już znaczny sukces na arenie międzynarodowej – jeszcze będąc studentem, w 2009 roku otrzymał Złote Trofeum na Światowej Wystawie Aktu w Hong Kongu, gdzie jego obrazy były wystawiane wśród renomowanych malarzy dziewiętnastowiecznych. LESSTRO był także bardzo wysoko oceniany przez europejskich i amerykańskich ekspertów w dziedzinie malarstwa figuratywnego:

Włochy:  dwukrotnie otrzymał pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Malarstwa „ Natale di Roma” ( 2009, 2010 ), w roku 2011 został na tym konkursie nagrodzony Nagrodą Prezydenta Jury. W roku 2011 został również nagrodzony pierwszą nagrodą na XI Memoriale „ Antonello de Messina” na Sycylii.

Hiszpania:  w roku 2010 LESSTRO został finalistą 5-go Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Figuratywnego i Rzeżby, organizowanego przez  Fundację Sztuki I Artystów w Barcelonie. W roku 2011 jego obraz konia został wybrany jako obraz promujący wystawę HORSEPOWER, sponsorowaną przez BMW, Hiszpania.

USA: w roku 2012 jego obraz konia został wyselekcjonowany jako finalista 6-go Międzynarodowego konkursu sztuki o tematyce „ Konie ‘’, organizowanego przez Ex Arte Equinus, USA. W roku 2014 artysta został zaproszony przez telewizję New Tang Dynasty do Nowego Jorku , gdzie wystawiany był jego obraz „ Agnes”, który został finalistą międzynarodowego konkursu malarstwa figuratywnego, organizowanego przez NTD TV.

LESSTRO był publikowany w licznych magazynach o sztuce, w tym : hiszpańskiej „ Llie D’art.” , włoskiej „Annuario d’Arte Contemporanea”, amerykańskiej „Annual Book of International Equine Art.”, „ I SEGNALATI – Great Book of Contemporary Masters” – tłumaczonej w 5 językach i dystrybuowanej w głównych muzeach świata. W roku 2013 Tutto Arabi – międzynarodowy magazyn o koniach arabskich, Mediolan, zamieścił 6 stronnicową publikację na temat obrazów i kariery LESSTRO. W roku 2015 został umieszczony jako gość specjalny w hiszpańskim roczniku sztuki „ Arte y Libertad X”,  w tym roku był również publikowany w „Epoch Times”, USA.

Dzieła malarskie LESSTRO są wystawiane w prestiżowych galeriach w Europie, Bliskim Wschodzie, Azji, Kanadzie. Jego  obrazy znajdują się: w kolekcji stałej muzeum MEAM w Barcelonie,  galerii BAO QU TaNG w Hong Kongu, prestiżowej galerii sztuki GRONERT w Monachium.

Na przełomie kwietnia/maja 2016 artysta uczestniczył w wystawie Russian Art Week w Moskwie, realizowanej w Centralnym Domu Artysty – Nowej Galerii Tretiakowskiej.

W roku 2017 oraz 2019 Lesstro został zaproszony na Międzynarodowe Biennale Sztuki w Pekinie, ( jego obraz „Spices of Arabia” podczas Biennale w 2017 był wystawiany w Sali głównej Narodowego Muzeum Chin w Pekinie, wraz z największymi mistrzami malarstwa Chin ).

Rok 2019 przyniósł kolejny sukces: został finalistą międzynarodowego konkursu „Wildlife Artist of the Year 2019  i jego obraz „ Polar Bear ‘’ jest wystawiany w prestiżowej galerii w Londynie „ The Mall Galleries‘’.

Close Menu
Call Now ButtonZadzwoń
error: Zawartość chroniona