SKU: AZ11-1-1

Andrzej ŻURAŃSKI (1954), Tomaszów Mazowiecki

olej, płótno

57 x 60 cm

sygn. i opisany na odwrocie

4 000,00 

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń do nas lub napisz na office@galeria-plac-zamkowy.pl

Możesz też złożyć alternatywną ofertę

Andrzej Żurański (ur. 1954) od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie sztuką i architekturą. Nie podjął jednak studiów zgodnych z kierunkiem zainteresowań. Czytając literaturę i kopiując obrazy dawnych malarzy zdobył wiedzę i umiejętności w dziedzinie malarstwa olejnego.

Od 1970 roku tworzy własne dzieła sztuki, a w 1981 roku część z nich wystawiał na zorganizowanym w Warszawie Przeglądzie Twórczości Plastyków Nieprofesjonalnych. Pierwsza indywidualna wystawa jego prac została zorganizowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu 1984 roku. W czasie trwania wystawy dostał propozycję eksponowania swoich prac w Sali Biura Wystaw Artystycznych w Kłodzku, z której skorzystał. Rok później wziął udział w ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. Zygmunta Rafała Pomorskiego. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Kultury i Sztuki, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Katowicach. W 1989 roku uczestniczył w zbiorowej wystawie prac plastycznych, będącej imprezą towarzyszącą Europejskiemu Forum Zapobiegania i Leczenia Narkomanii, zorganizowanej w salach PKiN w Warszawie.

Kolejna wystawa indywidualna jego prac miała miejsce w tym samym roku w galerii Profile, a następna w 1990 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Garwolinie. W 2000 roku odbyła się wystawa malarstwa Andrzeja Żurańskiego zatytułowana „Pejzaż wewnętrzny” zorganizowana przez Galerię Ad-hoc w Ośrodku Kultury Arsus.

Powiązane obiekty